Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

ZUŠ B-Art uspořádala už pošestnácté TANECVALMEZ

ZUŠ B-Art uspořádala už pošestnácté TANECVALMEZ

Ve dnech 13. a 14. října ZUŠ B-Art opět realizovala mezinárodní festival současného tance TANECVALMEZ. Na 5 stanovištích ve Valašském Meziříčí a Zašové se vystřídalo 10 českých i zahraničních lektorů, kteří si připravili workshopy současného tance, improvizace a jazz dance pro 200 žáků tanečních oborů základních uměleckých škol ze Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Ani letos nechyběla tradiční řízená diskuze, tentokrát s Václavem Kunešem.

Oba festivalové večery ale přinesly i další velké umělecké zážitky. Páteční podvečer zahájil svým koncertem v Zašové dobře známý Adam Kubját. V kategorii Young Artist se tento rok představily Barbora Kozáková, Barbora Malenovská, Lucie Jiříčková a Nela Nováková s choreografií Emotional a také sólistka Tereza Těžká s citlivým provedením vlastní choreografie nazvané Under Control. Následovalo velkolepé taneční představení Ever českého souboru 420PEOPLE, jehož uměleckým ředitelem je Václav Kuneš. Divákům přineslo zamyšlení nad otázkou, kdo jsme, když nejsme vidět na sociálních sítích, a kým jsme, když nás všichni pozorují.

Sobotní večer zahájil diptych So’Far a Empty Room belgické company Opinion Public zobrazující vztah a emoce mezi mužem a ženou, při jehož precizním tanečním provedení a neskutečných světelných efektech se divákům tajil dech. Umělecký večer zakončil krátký humorný pohybově-divadelní kus Anny Polívkové s názvem Paní Vltavská. Oba dny pro nás byly organizačně velmi náročné, ale i přesto jsme si je moc užili. Děkujeme všem členům produkčního týmu ZUŠ B-Art i KD Zašová za skvělou spolupráci.

Fotky z festivalu už se postupně začínají objevovat ve FOTOGALERII ne webu tanecvalmez.cz.