Taneční obor

Žáci tanečního oboru se pomocí hudby a pohybu učí vnímat vlastní tělo. Učitelé jim pomáhají všestranně rozvíjet pohybové schopnosti, obratnost a prostorové cítění, a získávat tak základy k zvládnutí mnoha tanečních technik. Spolu s osvojením správného držení těla a zapojováním jeho jednotlivých částí učíme žáky vyjadřovat své myšlenky a pocity.

Výuka probíhá pouze ve Valašském Meziříčí a Zašové.

V jakých studijních zaměřeních u nás můžete studovat:

• Hudebně-taneční školička (od 4 let)
  • Přípravné studium I. stupně (od 5 let)
  • Studium I. stupně (od 7 do 13 let)
    • Scénický tanec
    • Street-break
  • Studium II. stupně (od 14 do 18 let)
    • Klasický tanec
    • Moderní tanec
    • Současný streetový tanec
    • Breaking

Abychom vás přijali ke studiu, musíte nejdřív vykonat talentovku a splnit 60 % v těchto kritériích:

• fyzické dispozice
    • pohybové dispozice
    • pohybové dovednosti
    • zdravotní stav
  • muzikálnost
    • schopnost vnímání hudby a pohybu
  • osobnost
    • vnímavost, zvídavost
    • pracovní návyky
    • sociální inteligence

Pro tuto zkoušku si uchazeč připraví:

• tréninkový úbor/trikot nebo jiný přiléhavý oděv, ve kterém bude patrný reliéf postavy (kotníky, kolena, pas, paže, šíje), upravené vlasy, ponožky
  • starší žáci – doklady o dosažených studijních výsledcích v předchozí ZUŠ, zájmové nebo sportovní činnosti (doporučení pedagogů, trenérů atd.)

Odpovědi na vaše otázky týkající se studia tance u nás vám zodpoví vedoucí tanečního oboru MgA. Adéla Míšková (miskova.adela@b-artskola.cz, +420 732 139 594). Pokud žádné nemáte, rovnou se k nám přihlaste TADY.