Aktuality

TANECVALMEZ se vrací

TANECVALMEZ se vrací

16. ročník mezinárodního tanečního festivalu TANECVALMEZ už čeká za dveřmi a stejně jako v předchozích letech slibuje i letos dva dny plné tance, rozsáhlou nabídku tanečních workshopů a hudební koncert, především ale tři ohromující taneční vystoupení. Festival se koná v pátek a sobotu, 13. a 14. října, v Zašové a ve Valašském Meziříčí. Pátek 13. října přinese v rámci hlavního programu celovečerní představení EVER taneční skupiny 420PEOPLE, jejímž uměleckým ředitelem je Václav Kuneš. Divákům nabídne zamyšlení nad otázkou, kdo jsme, když se na nás nikdo nedívá, a kým jsme, když nás všichni sledují. V sobotu 14. října se můžeme těšit na představení SO’FAR a EMPTY ROOM, která jsou uměleckým diptychem choreografů Sidonie Fossé a Johanna Clapsona a představí je belgický soubor Opinion Public. Věnují se tématům touhy, očekávání, vztahu mezi mužem a ženou a hranici mezi snem, realitou a šílenstvím. Sobotní večer zároveň přinese autorskou improvizaci Anny Polívkové nazvanou PANÍ VLTAVSKÁ, v níž vzdává hold symfonické básni Vltava Bedřicha Smetany, od jehož narození v příštím roce uplyne 200 let.

Pořadatelem festivalu je naše Základní umělecká škola B-Art, jejíž absolvent Adam Kubját vystoupí se svými originálními skladbami v pátek 13. října. Všechna večerní představení budou probíhat v zašovském kulturním domě. Nenechte si ujít nic z našeho kulturního programu a pro aktuální informace sledujte web www.tanecvalmez.cz a naše sociální sítě.