Aktuality

Umění ZUŠ B-Art v ulicích: Zažít Valmez jinak a Zašovské slavnosti

Umění ZUŠ B-Art v ulicích: Zažít Valmez jinak a Zašovské slavnosti

V sobotu 2. září měla ZUŠ B-Art nabitý program! Byla to výjimečná příležitost zahlédnout nás na dvou kulturně zaměřených komunitních událostech.

Na festivalu Zažít Valmez jinak se naši talentovaní žáci street dance a breakingu spolu s žáky a pedagogem rapu postavili na improvizovanou scénu před odstaveným autobusem u dopravního hřiště a předvedli výkony, kterými si získali mnoho diváků. Nešlo ale jen o vystoupení – učitelky výtvarné tvorby v rámci tvůrčích dílniček daly malým i velkým účastníkům možnost vyzkoušet si akční malbu a předvedly, jakými netradičními způsoby lze malovat bez použití klasického štětce. Takto jsme se snažili přiblížit význam umění ulice pro nás samotné i pro komunitu. Máme radost, že jsme mohli být součástí tohoto bohatého programu plného workshopů, přednášek, diskuzí, divadelních představení a koncertů.

Současně další skupina pedagogů a našich žáků zamířila na tradiční Zašovské slavnosti a gastrofestival LoveFOOD. I zde jsme zanechali svou uměleckou stopu. Žákovská kapela, rappeři, zpěváci, a dokonce i učitelská kapela T-Band, ti všichni vystoupili před publikem, které se bavilo do sytosti. Nezůstalo to jen u hudebního vystoupení – náš hudební klaun s pomocníky připravil zábavný program, který pobavil kolemjdoucí dětské návštěvníky.

Obě tyto události byly skvělým způsobem, jak zahájit nový školní rok. Krásné počasí nám přálo a naše umělecká zapojení přispěla k jedinečné atmosféře obou kulturních akcí. Jsme rádi, že jsme se mohli opět setkat s našimi přáteli, rodinami a dalšími nadšenci umění, kteří si s námi užili den plný inspirace a radosti. Těšíme se na další společná setkání a další příležitosti sdílet naši vášeň pro umění s naší komunitou.

Fotky z obou akcí už najdete v GALERII.

    Předchozí příspěvek

    Darujeme kroužky dětem

    Další příspěvek

    TANECVALMEZ se vrací