Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

Jana Janěková pedagožkou literárně-dramatického oboru ZUŠ B-Art

Jana Janěková pedagožkou literárně-dramatického oboru ZUŠ B-Art

Konečně vám můžeme prozradit, že náš pedagogický tým od září obohatí významná televizní, divadelní a filmová herečka a režisérka, doc. Jana Janěková.

Připomeneme, že svou hereckou kariéru začala na Pražské konzervatoři, kde studovala obor hudebně-dramatický. Později působila ve Východočeském divadle Pardubice, Divadle Petra Bezruče Ostrava, Moravském divadle Olomouc a také v Národním divadle Brno. Během svých angažmá si zahrála mnoho významných rolí v různých žánrech. Její herecké schopnosti a mimořádný talent ji přivedly k rolím jako Hermie ve Snu noci svatojánské, Angelina ve hře Lofter, Erna v Kazimírovi a Karolině, Roxana v Cyranovi z Bergeracu, Anna Kareninová v dramatizaci románu Lva Nikolajeviče Tolstého a mnoha dalším.

Jana Janěková se stala reprezentantkou moderního herectví v Brně. Její umělecké nadání však neomezuje pouze herecká činnost. Úspěšně režírovala inscenace jako Na dotek, Noci letmé lásky, opera Acis a Galatea atd.

Své herecké dovednosti uplatnila také v televizi a filmu. Hrála ve filmech jako Smrt stopařek, Velikonoční dovolená, Lvi salonů a dalších. Známou se stala také díky účinkování v televizních seriálech, např. Nováci, Četnické humoresky, O ztracené lásce.

V současné době žije na rodném Valašsku a nadále se věnuje nezávislé umělecké tvorbě. Studenti literárně-dramatického oboru ZUŠ B-Art se již od září mohou těšit na výuku pod jejím vedením. Ještě u nás nestudujete? Změňte to podáním přihlášky TADY.

    Předchozí příspěvek

    Úspěšný benefiční Koncert pro Tea

    Další příspěvek

    Prázdninové dny se ZUŠ B-Art