Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

S žáky tanečního oboru jsme si užili návštěvu Národního divadla moravskoslezského

S žáky tanečního oboru jsme si užili návštěvu Národního divadla moravskoslezského

V pátek 18. září jsme vyrazili s žáky tanečního oboru z Valašského Meziříčí a Zašové na návštěvu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Měli tak možnost podívat se do míst, která bývají běžnému návštěvníkovi utajeny, navíc viděli, jak trénuje baletní soubor i jak probíhá taková běžná zkouška na nadcházející baletní představení.

Do Ostravy jsme vyrazili už v pátek ráno vlakem. Hned po příjezdu jsme se přemístili do Národního divadla moravskoslezského, kde jsme nejdříve navštívili trénink baletního souboru. Žáci tak měli možnost vidět, jak vypadá trénink klasického tance s profesionálními tanečníky.

Po krátké pauze jsme se pak vrátili zpět na taneční sál a sledovali zkoušku baletního představení Popelka, které má v současnosti na svém repertoáru Národní divadlo moravskoslezské.

Po zkoušce nás pak čekala ještě prohlídka celého divadla. Navštívili jsme zkušebny, šatny umělců i sólistů, vlásenkárnu – místnost, kde se například vyrábějí paruky a kde se líčí a maskují umělci před představením, orchestřiště, divadelní sál, foyer, sklad kostýmů a kulis a spoustu dalších zajímavých místností.

Už teď se těšíme na další návštěvu!

výlet ostrava 014

výlet ostrava 035

    Předchozí příspěvek

    Máme nový klip!

    Další příspěvek

    Vánoce se Základní uměleckou školou B-Art