Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

Úspěch na soutěži cimbalistů

Úspěch na soutěži cimbalistů

Ve středu 2. března 2022 se v ZUŠ Alfréda Radoka uskutečnilo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na cimbál.

V několika věkových kategoriích si zahrálo na dvacet cimbalistů, mezi kterými byli také naši dva muzikanti ze třídy pana učitele Jaroslava Kneisla. Nutno přiznat, že oběma se dařilo. Mladší Matouš Loučka, který hraje na cimbál druhým rokem získal první místo ve své kategorii a postoupil do krajského kola této soutěže. Dalším cimbalistou reprezentujícím ZUŠ B-Art byl letošní absolvent Jakub Cerman. Také ten získal první místo a doufejme, že jako náhradník pojede reprezentovat naši školu do dalšího kola, které se uskuteční začátkem dubna toho roku v Uherském Hradišti.

Děkujeme našim skvělým cimbalistům za reprezentaci a panu učiteli Kneislovi za důkladnou přípravu a vzornou výuku našich cimbalistů. Gratulujeme !