Aktuality

Seminář Alexandra Shonerta

Seminář Alexandra Shonerta

Ve čtvrtek 1. března zavítal do naší školy významný host.

Houslista a pedagog Alexander Shonert se narodil na Sibiři. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. Jako uznání za přínos české kultuře mu bylo v roce 2010 uděleno české občanství. Alexander Shonert vystupuje jako houslový sólista po celé Evropě i ve Spojených Státech. V roce 2014 A. Shonert vystoupil s dvouhodinovým recitálem před naplněným stojícím sálem v jedné z nejprestižnějších koncertních síní v USA v National Gallery of Art ve Washingtonu DC.

Kromě živých vystoupení se úspěšně věnuje také výuce. Je autorem originální výukové metody tzv. “The Shonert Technique”, která je založena na znalostech lidské psychologie, fyziologie a na práci s energií..

Alexander Shonert vede semináře a mistrovské kurzy na hudebních akademiích a konzervatořích jak v Evropě tak v USA. Jeho rady a vedení jsou vyhledávány studenty a absolventy Juilliardovy konzervatoře v New Yorku, Jacobsovy konzervatoře při Universitě v Bloomingtonu v Indianě, Hudební školy v Milwaukee, stejně jako studenty mnoha hudebně vzdělávacích institucí v České Republice, na Slovensku, v Rakousku, Kanadě, Španělsku, Itálii i Singapuru.

V B-Artu se věnoval malým houslistům, kterým se snažil usnadnit výuku a cvičení. Hlavním tématem semináře bylo uvolnění při hře na nástroj. Jeho (často vtipné) rady a postřehy však nebyly přínosem jenom pro houslisty, ale můžou být užitečné pro všechny muzikanty. Po pěkném odpoledni následoval večerní koncert „Židovské housle Alexandera Shonerta“ v meziříčském zámku.

    Předchozí příspěvek

    Předprodej vstupenek na Tři bratry

    Další příspěvek

    Zájezd do divadla