Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

Festival ZUŠ Open i v ZUŠ B-Art: Divadlo, výstava a koncerty

Festival ZUŠ Open i v ZUŠ B-Art: Divadlo, výstava a koncerty

V posledních květnových dnech se ZUŠ B-Art připojila k již tradičnímu festivalu ZUŠ Open. O co se jedná? O celostátní festival, jehož se účastní přes 400 českých zušek, aby během dvou týdnů oživily parky, kostely, kavárny a další místa vlastním uměleckým programem.

U nás ve škole akce odstartovala ve čtvrtek 25. května žákovským koncertem, po kterém následoval koncert houslový na nádvoří Schlattauerovy kavárny. Každý z žáků přinesl na scénu kousek svého uměleckého projevu a rozdával radost a inspiraci všem přítomným. Vrcholem večera se stal premiérový koncert učitelské kapely T-Band.

O několik dní později, v pondělí 29. května, se uskutečnila další vystoupení v rámci festivalu – závěrečná představení literárně-dramatického oboru v M-Klubu. Diváci měli možnost vidět dvě autorské inscenace, Promlčeno? a R.E.V.I.Z.E., které byly napsány i ztvárněny nadanými mladými herci. Tyto divadelní hry nabídly pohled na různé lidské emoce, témata a přinesly hluboké zamyšlení. Jednalo se o thriller s detektivními prvky a společenskou satiru.

Další den, v úterý 30. května, se konal koncert v rámci B-Art kavárny, která tentokrát hostila své posluchače ve venkovním prostoru před iCafé Zašová. Návštěvníci měli příležitost užít si širokou škálu hudebních žánrů.

V rámci festivalu se také konala vernisáž výtvarného oboru, která se uskutečnila ve čtvrtek 1. června v Café Tucan ve Valašském Meziříčí. Prostor kavárny se proměnil v malířskou galerii, kde studenti ZUŠ B-Art vystavovali své nejnovější umělecké práce. Zahájení výstavy opět doprovodili žáci hudebního oboru.

Všechny tyto akce jsme si moc užili a měli jsme radost z toho, že je venku krásně a můžeme konečně dělat umění i mimo naši zušku. Všechny fotky z těchto akcí najdete TADY.