Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

ALTAI KAI – workshop alikvótního (hrdelního) zpěvu

ALTAI KAI – workshop alikvótního (hrdelního) zpěvu

 

AltaiKaiSrdečně zveme všechny zájemce na workshop alikvótního zpěvu, který povedou členové vynikajícího sibiřského hudebního souboru ALTAI KAI v naší Základní umělecké škole B-Art ve Valašském Meziříčí na ul. Komenského 1275 (viz mapa zde), ve středu 16.7.2014 od 17 do 21 hod. Přihlášky na tel. 602 754 654, nebo e-mailem borovickova.milada@b-artskola.cz. Cena workshopu je 400 Kč. 

Altai Kai byl založen Urmatem Yntaevem v roce 1997 v Republice Altaj (Ruská federace, jihozápadní Sibiř). Zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby a zejména na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie (Altaj, Tuva, Mongolsko, ale také Tibet). Soubor prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – které doprovází na řadu tradičních i méně tradičních hudebních nástrojů (topšur, ikili, komus, šoor, šagur, arba, tokpok, kytara, harmonika). Nedílnou součástí repertoáru souboru je také imitace zvuků tajgy a hor. Za dobu své existence se soubor zařadil ke světové špičce ve svém žánru o čemž svědčí hostování v desítkách zemí celého světa a ocenění na prestižních festivalech (Grand Prix UNESCO 2002, účast na WOMEX 2007, WOMAD 2009 a další). Altai Kai natočil osm vlastních nosičů a hostoval na celé řadě jiných. V české republice je soubor dobře znám mimo jiné svou spoluprací s Jiřím Pavlicou. 

Workshopu v naší škole předchází v úterý 15.7.  v 18:00 koncert ve Valašském Meziříčí viz odkaz zde

    Předchozí příspěvek

    Zápisy nových žáků

    Další příspěvek

    Přidejte si ZUŠ B-Art na Facebooku!