Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA LETOŠNÍ POSLEDNÍ VÝSTAVU!

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA LETOŠNÍ POSLEDNÍ VÝSTAVU!

Vernisáž se uskuteční v úterý 13. 11. v 17.00 hod. v kavárně NONA na Nové scéně Národního divadla v Praze. Těšit se můžete na Václava Kuneše, Miladu Borovičkovou, slivovici a dobroty z Valašska. Výstavu můžete zhlédnout kdykoliv do 13. ledna 2019.

PERFORMERS v NONĚ

 

Praha 24. 10. 2018Kavárnu NONA, Národní 1393/4, 110 00 Nové Město,  ozdobí portréty elit současného tance. Výstavu PERFORMERS zahájí autor fotografického cyklu Jakub Sobotka a tanečník Václav Kuneš.

 

Od 13. listopadu budou v kavárně Nové scény Národního divadla viset netradiční portréty významných českých a zahraničních tanečníků. Autorem cyklus černobílých fotografií je  valašský fotograf Jakub Sobotka. Společně s autorem zahájí výstavu ředitelka mezinárodního festivalu TANECVALMEZ Milada Borovičková a jeden z portrétovaných umělců – Václav Kuneš, zakladatel tanečního souboru 420PEOPLE, aktuální  porotce StarDance.

 

Portréty zachycují tanečníky v  pohybu, v civilu a v nadživotní velikosti: „Jde mi o to, aby se člověk před objektivem otevřel, odložil masku, byl sám sebou. Proto nefotím tanečníky v kostýmech, ale v jejich oblíbeném oblečení, bez make-upu a nechávám jim volnost,“ vysvětluje fotograf. S tím souvisí také černobílá stylizace portrétů. „Povznáší běžnou fotku z denního života do abstraktního světa. Profily tanečníků získávají na síle, kráse a atmosféře,“ dodává Sobotka.

 

Stěny divadelní kavárny roztančí celkem 22 osobností taneční tvorby. Především tanečníci významných českých souborů současného tance – 420PEOPLE, DEKKADANCERS, ND3, Burki&Com, ale také zahraniční hvězdy. Jsou mezi nimi portréty členů norské Jo Strømgren Kompani nebo francouzských tanečníků kolem choreografa Kadera Attou. Všechny umělce spojuje to, že vystupovali na festivalu TANECVALMEZ, jehož dvorním fotografem je Sobotka už 11 let. A právě tam se v něm probudil zájem o portrétování tanečníků – sledoval jejich přípravy a soustředění v zákulisí, a rozhodl se zachytit jejich civilní tvář.

 

Cyklus začal vznikat roku 2015, kdy festival TANECVALMEZ spolupracoval se soubory 420PEOPLE a Jo Strømgren Kompani na přípravě české premiéry norské choreografie Taneční pocta ping-pongu. Při té příležitosti se Jakub Sobotka dostal do intenzivnější a bližší komunikace s českými a norskými tanečníky. Od té doby portrétoval přes 40 umělců.

 

Výstava potrvá od 13. listopadu 2018 do 12. ledna 2019.

 

MgA. Milada Borovičková                                                            Bc. Bára Sobotková

ředitelka festivalu TANECVALMEZ                                            tisková mluvčí

tel.: +420 602 754 654                                                                      tel.: +420 737 538 198

e-mail: borovickova.milada@tanecvalmez.cz                       e-mail: bara.sobotka@seznam.cz

    Předchozí příspěvek

    NOVĚ V PROVOZU KALENDÁŘ AKCÍ

    Další příspěvek

    Adventní koncert ZUŠ B-Art