Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

Workshop s Tomášem Červinkou

Workshop s Tomášem Červinkou

Na ZUŠ B-Art klademe důraz na všestranný rozvoj žáků, proto pravidelně pořádáme workshopy, kde se žáci mohou setkat s profesionálními umělci a rozvíjet tak své zaměření z různých pedagogických a uměleckých perspektiv.

Zde můžete vidět pár fotografií z workshopu s Tomášem Červinkou, který proběhl pře pár týdny.

Tomáš Červinka

Mezinárodně působící český tanečník, choreograf a pedagog. V dětství a době dospívání se věnoval valašským tancům a folklóru. Poté studoval na Taneční konzervatoři v Praze, kterou ukončil absolutoriem s vyznamenáním.

Během studií získal profesionální zkušenosti v souboru Bohemia Balet a Černé divadlo Jiřího Srnce, v roce 2006 vyhrál ve 2. mezinárodní soutěži v Brně ocenění pro „nejoriginálnějšího tanečníka“. V letech 2007–2012 byl členem baletního souboru Národního divadla v Praze, a v roce 2014 se zde podílel jako asistent choreografa na tvorbě baletu Guru.

Pracoval také jako externí tanečník v baletu opery Národního divadla. Od roku 2010 byl členem souboru současného tance Dekkadancers, kde tančil, choreografoval a spolupracoval na repertoáru. Působil též jako pedagog na First International Ballet school in Prague a vytvořil zde závěrečné představení Peter and Wolf. 

V roce 2012 se stal členem Lenka Vagnerová & Company; za svoji interpretaci v její inscenaci Jezdci si vysloužil nominaci mezinárodní poroty na cenu „Tanečník roku“ pro rok 2013. Mezi roky 2012 a 2014 působil jako sólista Pražského komorního baletu, kde se staral také o vizuální podobu videoprezentací k jednotlivým představením. 

V rámci festivalu Letní shakespearovské slavnosti účinkoval v inscenaci Sen noci svatojánské. Od roku 2015 je členem švédského souboru současného tance Norrdans. Během své profesionální kariéry se pravidelně věnuje výuce tance, zejména formou četných workshopů.

Mimo tanec se zajímá také o další umělecké styly, sport, bojové umění, fyzioterapii a pedagogickou činnost. 

    Předchozí příspěvek

    Absolventský koncert klavíristů

    Další příspěvek

    Předávání vysvědčení TO