Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

Naše ZUŠ opět organizovala TANECVALMEZ

Naše ZUŠ opět organizovala TANECVALMEZ

Říjen v naší škole se nesl ve znamení příprav na již 15. ročník mezinárodního tanečního festivalu TANECVALMEZ, který proběhl ve dnech 14. a 15. 10. Jako každý rok, i letos jsme oslovili základní umělecké školy ze Zlínského a Moravskoslezského kraje s nabídkou workshopů pro žáky tanečních oborů. Výuka tance probíhala vždy dopoledne ve Valašském Meziříčí v budově ZUŠ B-Art, ale také v tělocvičnách našich spřátelených škol ZŠ Zašová a Gymnázia Františka Palackého. Na 140 žáků z 11 škol mělo možnost vyzkoušet si různé techniky contemporary stylu, taneční improvizace či jazz dance pod vedením zkušených lektorů.

Oba večery však přinesly ještě velké umělecké zážitky pod střechou kulturního domu v Zašové. V páteční podvečer diváky hudebně navnadil koncert kapely Konfuse, jejíž členové jsou bývalí nebo současní žáci ZUŠ B-Art. Poté už se v kategorii young artist představila první tanečnice Agáta Veselá se svou osobní zpovědí Hidden in My Heart. Následovalo velkolepé rodinné drama španělské choreografky Nadine Gerspacher s názvem Non-Upgraded Existence, v němž se pětičlenná rodina snaží vyrovnávat s mnohými traumaty.

Sobotní večer zahájily mladé tanečnice ze ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením pedagožky Martiny Denkové s choreografií Circle. Žákyně naší ZUŠ předvedly působivou choreografii s názvem Street View, kterou pro ně připravila Barbora Sváčková. Následovala dvě hlavní vystoupení s rovněž nelehkými tématy podobně jako předchozí večer. Choreografie slovenské Michaely Dzurovčínové Za zavretými dverami představila problematiku závislosti oběti na tyranovi v otázce domácího násilí. Projekt Ester Trčkové nazvaný Artifical poukázal i humornými prvky na vážnost bezhlavého přejídání cukrem. Všechna umělecká díla i témata v nich obsažená byla velmi obohacující.

Děkujeme všem členům organizačního týmu kolem ZUŠ B-Art i kolem KD Zašová za skvělou spolupráci. V listopadu už se s námi můžete těšit na vystoupení našich žáků na Svatomartinském veselení ve Veselé a také na oslavy výročí 10 let od založení školy. 

Na fotky z festivalu se můžete podívat do fotogalerie ZDE. Ještě více fotek najedete přímo na webu TANECVALMEZ.

    Předchozí příspěvek

    Žáci tanečního oboru na soustředění

    Další příspěvek

    Naše škola oslaví 10 let!