Základní umělecká škola B-Art, Valašské Meziříčí

Aktuality

Jakub Sobotka vystaví v Olomouci netradiční portréty současných tanečníků

Jakub Sobotka vystaví v Olomouci netradiční portréty současných tanečníků

V olomoucké kavárně divadelního klubu Moravského divadla na Horním náměstí bude od 30. května ke zhlédnutí cyklus fotografií Jakuba Sobotky Performers. Přijďte si prohlédnout netradiční civilní portréty tanečníků předních českých i zahraničních souborů současného tance, ideálně hned dvakrát. Po dvou týdnech budou totiž vystavené fotografie vyměněny za další z rozsáhlého cyklu portrétů více než čtyřiceti umělců.

Portréty začaly vznikat v roce 2015, což byl pro TANECVALMEZ přelomový rok. Tehdy na festivalu vystoupil norský soubor Jo Strømgren Kompani s kultovní Taneční poctou fotbalovému umění a soubor 420PEOPLE s českou premiérou Taneční pocta ping-pongu, rovněž z dílny Jo Strømgrena. Při nácviku této choreografie začaly vznikat první portréty. K tanečníkům z Jo Strømgren Kompani a 420PEOPLE postupně přibývali další špičkoví umělci – DEKKADANCERS, Burki&Com, polští Witamina T či francouzští tanečníci kolem choreografů Kadera Attou a Andrew Skeelse. Všechny spojuje to, že vystoupili na festivalu.

Výstava bude zahájena 30. května v 17:00 hod., úvodní slovo pronese David Kresta a průvodní slovo Milada Borovičková, ředitelka festivalu TANECVALMEZ. Výstavu si můžete prohlédnout do 29. června 2018.

    Předchozí příspěvek

    B-Art účastníkem ZUŠopen

    Další příspěvek

    Pohádkový dětský den