Úspěchy

Školní rok 2019/2020

přijetí Karolíny Orlitové do (Tanečního centra Praha, konzervatoře-gymnázia)

Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018

Tři bratři

V roce 2014 byla poprvé do českých kin uvedena hudební pohádka režiséra Jana Svěráka, Tři bratři. Dílo je filmovou adaptací dětských minioper z dílny Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře (Šípková Růženka, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách). Aby se tyto tři pohádky spojily v jeden celek, vymysleli Jan Svěrák a Zdeněk Svěrák postavy třech bratrů, kteří jsou rodiči vysláni do světa, přičemž se každý z nich dostane do jedné z pohádek.

Již po prvním zhlédnutí pohádky vznikl nápad, vytvořit projekt Tři bratři, ve kterém by účinkovali žáci naší školy. Realizace ovšem musela počkat, jelikož naše škola neměla dostatečný počet zpěváků – chlapců. Naštěstí jsme nemuseli čekat příliš dlouho a tak byly v průběhu června 2017 přiděleny žákům role a se začátkem nového školního roku 2017/2018 se již začalo pravidelně zkoušet. V projektu účinkovalo v průběhu dvou let celkově 39 dětí převážně navštěvujících obor sólový zpěv. Do projektu byli také zapojeni naši nejmladší žáci, kteří s hudbou teprve začínali. V pohádce účinkovali žáci ze Zašové, Valašského Meziříčí a také z Ratiboře.

Premiéra projektu Tři bratři proběhla v březnu 2018 v KD Zašová a poté následovaly další představení nejen pro veřejnost, ale také pro mateřské a základní školy. Pohádka byla odehrána čtyřikrát pro veřejnost a šestkrát pro mateřské a základní školy. Kulaté 10. představení proběhlo v květnu 2019 ve Valašské Bystřici.

Tanec pralesa

V roce 2008 byla poprvé uvedena premiéra ,,Tance Pralesa´´ studenty Taneční konzervatoře –tanečního centra Praha, kteří s ním odehráli mnohá představení.

Představení Tanec pralesa je po všech stránkách originál, co se týče námětu, scénáře, choreografie, hudby i výtvarného pojetí kostýmů a scény.

V roce 2017 se vedení ZUŠ B-Art rozhodlo, že tento projekt nastudují žáci naší školy. Pro děti to byla obrovská výzva, neboť nastudování celovečerního tanečního příběhu bylo náročné. Tohoto úkolu se zhostili s plným nasazením.

V únoru 2018 byly uvedeny 2. premiéry,  kde 19 tanečníků dokázalo, že v nastudování Elišky Grabcové (sama tehdy v roce 2008 tančila několik rolí) zvládli  bravurně odvyprávět tento nadčasový taneční příběh. Hráli nejen v Zašové, ale  i v Beskydském divadle v Novém Jičíně,  v Karolince,  Kroměříži,  v Letech u Dobřichovic, Valašském Meziříčí a v Praze v rámci projektu ZUŠ OPEN.

* Účast na okresní taneční soutěži ZUŠ a postup do krajského kola v Bojkovicích a získání ocenění Zlatého pásma žákyni Kláře Lažové za klasickou variaci Víly ze Spící krasavice.

Školní rok 2016/2017

* Derniéra celovečerního baletního představení Louskáček (celkem 2 premiéry, 16 repríz, na 60 účinkujících – žáků tanečního oboru i dospělých hostů

* Týdenní stáž pedagožek tanečního oboru v Norské národní baletní škole v Oslu.

* Účast užšího týmu festivalu TANECVALMEZ na festivalu Oktoberdans v norském Bergenu.

* Natočení videoklipu Start It s čtyřmi žáky z chlapecké třídy Street-Gym.

* Zapojení se do 1. ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open 2017.

* Účast žáků 5A. ročníku a II. stupně s choreografií Blindfolded na Mistrovství České republiky v Brně na soutěži Czech Dance Organization.

* Workshopy v rámci doprovodného programu festivalu TANECVALMEZ (160 mladých tanečníků ve věku od 11 do 19 let z 13 základních uměleckých škol ze Zlínského a Moravskoslezského kraje, kterým se věnovalo 6 profesionálních lektorů)

* Uspořádání jubilejního 10. ročníku festivalu TANECVALMEZ.

* Kopřivnické mecheche – 2. místo – Lean on Me – disco dance

Školní rok 2015/2016

Louskáček

Obnovení celovečerního baletního představení Louskáček na hudbu od P. I. Čajkovského. Nově uvedeno například ve Valašském národním divadle v Karolince nebo v Beskydském divadle v Novém Jičíně.

* TancerCup Zlín – 3. místo – Invincible

* Děti – Fitness Otrokovice – 2. místo – Black Widow, 4. místo – Invincible

* Focus Nový Jičín – 1. místo – Make It Happen!

* Fren Dance Frenštát p. R. – 2. místo – Make It Happen!

* Kopřivnické mecheche – 1. místo – Daddy, 1. místo – Black Widow, 2. místo – Invincible, 3. místo – Make It Happen!

* O Valašský klobúk – 1. místo – Make It Happen!

* Mistrovství Moravy CDO – 1. místo – Lost in Woods

Školní rok 2014/2015

Louskáček

Příprava a uvedení nového projektu celovečerního baletního představení Louskáček na hudbu od P. I. Čajkovského. Premiéry se konaly 23. a 25. ledna 2015 v Kulturním domě v Zašové. Do projektu je v současnosti zapojeno téměř 60 žáků tanečního oboru ZUŠ B-Art ve věku od 6 do 18 let. Představení bylo kromě premiér uvedeno na Horní Bečvě, ve Valašském Meziříčí, ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo v Zubří.

DSC_1391_1

* postup do krajského kola soutěžní přehlídky tanečního oboru ZUŠ v Uherském Hradišti s choreografiemi Tanec přítelkyň a Ve dvou

* Fren Dance 2015 – 2. místo – Bad, 3. místo – Cheeky Girls,  3. místo – Happiness, 3. místo – Nepoučitelné

* Děti – Fitness Otrokovice – 2. místo – Happiness, 2. místo – Cheeky Girls

* Pravidelné pořádání B-Art kaváren s živým vystoupením žáků populárního zpěvu ve Schlattauerově kavárně ve Valašském Meziříčí

 

Školní rok 2013/2014

Sněhurka a sedm trpaslíků 

Úspěšné nastudování a úprava hodinového baletního představení  s více jak 50 žáky tanečního oboru. Kromě premiéry konané dne 8.2.2013 v Domě kultury v Zubří proběhlo celkem 15 repríz, představení vidělo na 4 tisíce diváků včetně zahraničního publika při výjezdu do města Partizánske na Slovensku.

snehurka-2

* Paforta Ostrava 2013 – IV. ročník taneční soutěže – 2. místo – By The Way

* Czech Dance Organization – region – Olomouc – 1. místo – Kánon

* TANEC, TANEC… – Prostějov – ocenění za čistotu projevu – Kánon

* Hradecká Odette – 2. místo – Kánon,  3. místo – Navzájem, 5. místo – Tanec přítelkyň ze Spící krasavice

* Kopřivnické mecheche – 1. místo – Cooloo, 1. místo – Booblehead, 2. místo – Little Monsters  3. místo – Crazy Dancers

 * Děti – Fitness Otrokovice – 3. místo – Cooloo

* Pořádání nultého ročníku soutěže v populárním zpěvu B-Star

Školní rok 2012/2013

Taneční skupina roku 2013 – Mistrovství Moravy
1. místo
choreografie: Václav Kuneš – Unwind

Taneční skupina roku 2013 – Mistrovství České republiky

3. místo
choreografie: Václav Kuneš – Unwind

Hradecká Odette 2012 – VI. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky mladých tanečníků
2. místo
choreografie: Václav Kuneš – Comeback