Historie

Prvopočátek ZUŠ B-Art vznikl před mnoha lety v Rožnově pod Radhoštěm, kdy se Milada Borovičková, současná ředitelka ZUŠ B-Art, rozhodla, že se začne věnovat dětem a mládeži a bude je učit tančit. První kroky se tak datují do roku 1987, kdy v Rožnově pod Radhoštěm vznikla Taneční skupina MIMO, která se v roce 1998 následně přestěhovala do zrcadlového sálu Obecního úřadu v Zašové.

Zpočátku tzv. „kroužek“ navštěvovalo 20 tanečníků. Poté se taneční skupina začala rozrůstat až na 50 žáků.Do výuky se postupem času zapojily i tehdejší žákyně Monika Borovičková a Zuzana Zítková, které vyučovaly nové taneční směry – street a disco dance. Od této doby se také skupina pravidelně účastnila soutěžních kol České taneční organizace ve stylu DISCO DANCE.

V průběhu let se TS MIMO dále vypracovávala, a proto se rozšířila i do Valašského Meziříčí, kde tehdy pod ZUŠ vyučovaly tanec Monika Borovičková a Milada Borovičková.

disco dance

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V roce 2009 poté založily vlastní Taneční a baletní školu B-Dance, která působila ve Valašském Meziříčí a v Zašové. Výuka tehdy probíhala např. na ZŠ Šafaříkova nebo na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. V těchto letech se nám také podařilo navázat spolupráci s předním světovým tanečníkem a choreografem, uměleckým šéfem souboru 420PEOPLE a asistentem světově uznávaného choreografa Jiřího Kyliána Václavem Kunešem, který pak dále s výběrovým týmem vypracovával soutěžní choreografie.

Poté se zrodil sen – založit vlastní základní uměleckou školu – a to se podařilo v roce 2012. V tomto roce jsme byli Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy zapsáni do rejstříku škol a zařazeni tak do státem garantovaného systému základního uměleckého vzdělávání.

Kromě tanečního oboru jsme ve školním roce 2012/2013 otevřeli také hudební obor a začali vyučovat keyboards (elektronické klávesy), zobcovou flétnu a klavír. Výuku hudebního oboru jsme ve školním roce 2013/2014 rozšířili o populární zpěv a elektronickou hudební tvorbu a domácí studio, ve školním roce 2014/2015 pak o sólový zpěv.

Ve školním roce 2012/2013 jsme s žáky tanečního oboru nacvičili celovečerní baletní představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Představení se dočkalo řady repríz, zhlédlo jej na 4000 diváků, vystupovali jsme například v Zubří, Horní Bečvě, ve Valašském Meziříčí nebo ve slovenském městě Partizánske.

snehurka-2

Od roku 2015 do roku 2017 jsme nastudovali a uváděli s žáky tanečního oboru další projekt – celovečerní baletní představení Louskáček, ve kterém účinkovalo na 60 dětí ve věku od 5 do 18 let, pozvání přijalo i několik dospělých hostů. Kromě dvou premiér, které proběhly v lednu roku 2015 v Kulturním domě v Zašové, jsme odehráli celkem 17 repríz. Derniéru měl Louskáček 12. ledna 2017.

Představení jsme hráli i pro základní a mateřské školy nejen z okresu Vsetín. Účinkovali jsme například v Zašové, Zubří, Horní Bečvě, ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo v Beskydském divadle v Novém Jičíně.

Ve školním roce 2016/2017 začínáme s přípravou nového projektu.

premiera-25-01_JS_IMG_6834

sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor