ZUŠ B-Art vstupuje do závěrečné části školního roku

Publikoval zuzka, v 12:24 2.6. 2017
Poslední změna v 12:24 2.6. 2017
Aktuality

Konec května pomalu ale jistě klepe na dveře a žáci ZUŠ B-Art tak neúnavně nacvičují na své závěrečné koncerty a vystoupení. Nabídka bude opravdu pestrá – připravujeme pro vás galavečer, řadu tanečních choreografií různých stylů v rámci B-Art Show nebo absolventský koncert.

V rámci hudebního oboru připravují žáci společně se svými pedagogy tři koncerty. Žáci ze Zašové vystoupí v úterý 23. května na zahradě u Borovičků v obci Zašová, meziříčští žáci odehrají své závěrečné vystoupení ve čtvrtek 25. května v kapli v areálu MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí. Koncert v Ratiboři pak proběhne v pondělí 29. května v pizzerii U Ogarů. Všechny akce začínají v 17 hodin.

ZUŠ B-Art se letos zapojila i do celorepublikové akce ZUŠ Open. V rámci ní připravuje na úterý 30. května od 18 hodin galavečer žáků hudebního a tanečního oboru ve velkém sále KZ ve Valašském Meziříčí. Hostem tohoto galavečera bude Tomáš Ptáček, frontman kapely Ptakustik, který v současnosti se ZUŠ B-Art spolupracuje.

Na závěrečné vystoupení žáků tanečního oboru z Valašského Meziříčí a Zašové se můžete těšit hned ve dvou dnech – ve středu 14. a ve čtvrtek 15. června, vždy od 18 hodin v Kulturním domě v Zašové. Vystoupí žáci všech věkových kategorií s řadou rozmanitých choreografií – v rámci programu uvidíte například variace klasického tance, taneční etudy těch nejmenších, současné taneční styly i propojení tance se zpěvem.

Svůj absolventský koncert mají před sebou dvě žákyně ZUŠ B-Art – Ester Ježková a Tereza Rechtorovičová ze třídy Pavlíny Horákové, které budou absolvovat v rámci studijního zaměření Hra na klavír. I naše absolventky můžete přijít podpořit – v pondělí 19. června, opět do Kaple v areálu MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí, opět od 17 hodin.

ZUŠ B-Art se mimo jiné zapojuje i do meziříčské Muzejní noci v pátek 9. června, v pátek 23. června vystoupí žáci tanečního oboru ve Frenštátě pod Radhoštěm v rámci akce Tanec pod hvězdami ve spolupráci se ZUŠ Frenštát a ve
středu 21. června budou účinkovat žáci hudebního oboru v kavárně iCafé v obci Zašové v rámci Evropského dne hudby.

Nabídka akcí je až do konce školního roku opravdu pestrá, doufáme, že se přijdete na nejednu z nich podívat a posoudit, jaký naši žáci opět udělali pokrok.