hover
Čt 18

ZUŠ B-ART se zapojila do akce ZUŠ Open 2017 – nabídne happening v ulicích i galavečer

Publikoval zuzka, v 12:21 18.5. 2017
Poslední změna v 12:22 18.5. 2017
Aktuality

V letošním roce proběhne vůbec první ročník akce ZUŠ Open 2017, do kterého se přihlásilo přes 350 základních uměleckých škol z celé republiky. Cílem tohoto projektu je především zviditelnit práci a aktivity ZUŠ a zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce uměleckých škol. Akce proběhne už v úterý 30. května a účastní se jí i Základní umělecká škola B-Art.

Ta na tento velký celorepublikový happening plánuje hned tři vystoupení. To první je na programu už v 10 hodin dopoledne pro Diakonii Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí na ulici Žerotínova. Hudebně-taneční vystoupení připravili žáci pro diváky, kteří se běžně na koncert nedostanou.

V odpoledních hodinách vyrazí ZUŠ B-Art do ulic. Centrem Valašského Meziříčí bude procházet bubenický průvod, na ulici Mostní se představí oddělení zpěvu a klávesových nástrojů, v podloubí v blízkosti náměstí pro vás zahraje školní cimbálová muzika ZUŠ B-Art pod vedením Ctirada Bryola. Odpolední happening bude probíhat mezi 14. až 16. hodinou odpoledne.

„Jsem ráda, že jsme se do projektu ZUŠ Open zapojili. Líbí se mi cíle projektu, který chce touto cestou posílit respekt základních uměleckých škol a velice pěkná je i myšlenka spolupráce a vzájemné komunikace. Věřím, že i náš program bude pro tuto akci přínosný a že nezůstane jen u prvního ročníku,“ zve všechny na úterý 30. května ředitelka ZUŠ B-Art Milada Borovičková.

Akce vyvrcholí v 18 hodin ve velkém sále Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí galavečerem  hudebního a tanečního oboru. Poprvé se veřejnosti představí Klapela ZUŠ B-Art složená ze sedmi klávesistů a těšit se můžete i na spojení tance a zpěvu. Hostem galavečera bude známý písničkář a frontman kapely Ptakustik Tomáš Ptáček, se kterým ZUŠ B-Art v současnosti spolupracuje a žáci s ním zazpívají tři písně. Vstupné na tuto akci je dobrovolné.

ZUŠ Open plakát

děkujeme našim sponzorům a partnerům