Vzdělávání dospělých

Nově jsme na naší škole nabízíme možnost vzdělávání dospělých, aktuálně otevíráme kurzy v těchto hudebních zaměřeních:

HRA NA HOUSLE

·         Ing. Vojtěch Gerla – kurzy hry na housle

Stačí jen trochu „slyšet“, mít chuť a vůli. Naučíme Vás postupně několik lidových, folkových a populárních písní. Po dohodě potom budeme hru zdokonalovat v žánru dle Vašeho výběru.

Cílem je, abyste si zahráli samostatně či s dalšími muzikanty při rodinných událostech, s kamarády nebo v kapele, s notami i bez not.

ZVUK A LIVE STUDIO

·         Ing. Petr Borovička ml. – kurzy zvučení (live a studio), elektronická hudební tvorba

Máš kapelu a chceš si zapojit a nastavit aparaturu ve zkušebně nebo si nahrát vlastní demo?

Tvoříš svoji vlastní muziku a nevíš si rady s tím jak si udělat vlastní nahrávku?

Chtěl bys tvořit muziku na počítači, ale nevíš jak na to?

Právě pro Tebe jsou určené kurzy zvučení a elektronické hudební tvorby. Kurz je vhodný jak pro začátečníky tak pokročilé a jednotlivé lekce budou přizpůsobeny tomu o co máš právě zájem.

We can offer this course also in english.

SÓLOVÝ A POPULÁRNÍ ZPĚV

·         Eva Sáblíková DiS. – kurzy sólového a populárního zpěvu

Zaměříme se na přirozený a volný dech, který Ti umožní, dosáhnout pěveckého cíle. V hodinách se budeme snažit hlas co nejvíce uvolnit a rozšířit Tvůj hlasový rozsah pomoci technických cvičení tak, aby si měl ze zpěvu dobrý pocit.  Podíváme se na trému a budeme pracovat s Tvým sebevědomím, aby si z případného vystoupení neměl nervy.

Na hodině zkonzultujeme, jaký hudební žánr posloucháš/zpíváš, podle toho vybereme repertoár, který budeme cvičit buď s klavírním doprovodem nebo s karaoke podkladem.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří si jen tak pro sebe rádi zpívají, nemají předchozí zkušenosti se zpěvem a nebojí se objevovat nové věci, pro učitele hudební výchovy na ZŠ, lidi, kteří zpívají v kapele.

HRA NA KLAVÍR A PIANO

·         MgA. Barbora Garzinová – klavír a piáno

V hodinách se naučíme základní postavení ruky na klaviatuře, osvojíme si základní techniku hry na klavír pomocí jednoduchých cvičení, nebo pokročilejších etud.

Dle pokročilosti a preferencí účastníka se budeme věnovat studiu klasického instruktivního repertoáru pro klavír, základům harmonie, rozvoji improvizačních dovedností a kratším skladbám českých hudebních skladatelů: Ilja Hurník, Luboš Sluka, Alois Sarauer, Klement Slavický, Petr Eben, Antonín Dvořák, Bohuslav Martinů, aj.

Pro více informací nás kontaktujte na office@b-artskola.cz, nebo se zastavte do kanceláře školy.