Lidé

Vedení školy


MgA. Milada Borovičkováředitelka školy
602 754 654borovickova.milada@b-artskola.czabsolventka Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a ředitelka festivalu TANECVALMEZ

Administrativa

Ing. Petr Borovičkaekonom školy
borovicka.petr.sr@b-artskola.cz

Ing. Petr Borovička ml.manažer školy
739 227 852borovicka.petr.jr@b-artskola.cz

Nikola Vidiševskýprodukční
603 579 632vidisevsky.nikola@b-artskola.cz

BcA. Eva Solanskápublic relations
704 607 043solanska.eva@b-artskola.czVzdělání: SLU, Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby - obor audiovizuální tvorba (probíhající), obor Film and Media Arts na Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, kurz Director and cinematographer cooperation pod vedením Prof. Łukaszewicze

Taneční obor

Mgr. Zdenka Solanskávedoucí tanečního oboru, přípravné studium, taneční gymnastika, akrobacie
732 139 594solanska.zdenka@b-artskola.cztrenérka I. třídy moderní gymnastiky a pedagog se specializací na rytmickou a moderní gymnastiku

Michaela Rožnovjáková, dipl. um.klasický tanec, tanec na špičkách
Vzdělání: Taneční konzervatoř v Praze. Mým cílem je předat dětem zdravé pohybové návyky, které využijí jak v tanci, tak v běžném v životě. Dále vedu děti k improvizaci, která má, pevně věřím, velký přínos pro jejich budoucí život. Improvizace rozvíjí citlivost vlastního těla, citlivost k okolí a soustředění. Ráda pracuji v týmu a ráda se zapojuji do tanečních projektů, které propojují různé umělecké obory.

Kristýna Zetkovástreet dance
Vzdělání: Střední škola informatiky, elektroniky a řemesel Projekty: Ráda se připojím do jakéhokoliv projektu, baví mě, jak jsou děti nadšené z toho, že jsou součásti něčeho velkého. Když jsem byla žákem B-Artu, tančila jsem ve školních projektech (Sněhurka, Louskáček), takže vím, jak dlouho trvají nácviky a kolik hodin týdně strávíme v sále, ale pak to stojí za to - když vidíte diváky, kteří jsou na vás hrdí a tleskají vám. 😊 Chci, aby děti chodily do školy s energií a radostí, že se chtějí něco nového naučit.

Svatava Kubjátovámoderní tanec
kubjatova.svatava@b-artskola.cz

Monika KrumpochováŠkolička a kroužek žonglování, přípravná taneční výchova
704 106 450krumpochova.monika@b-artskola.czVzdělání: Univerzita palackého fakulta tělesné kultury - pedagogika volného času - Rekreologie (probíhající), Péče o děti, aby měly dobrý taneční základ pro budoucí studium a také pro život. Kromě tance jsem velký nadšenec do pedagogiky nového cirkusu. Baví mě žonglování a kromě kroužku Žonglík se ve volném čase věnuji ohnivé show a zdokonalování mých dovedností návštěvami různých workshopů a seminářů. Také se věnuji hře na hudební nástroje, takže když nám onemocní korepetitor, nemám problém sednou za klavír, kytaru nebo flétnu a zahrát dětem nějakou pěknou písničku.

Petr Šafránekbreak dance, rap
735 755 861safranek.petr@b-artskola.czVzdělání: má praxe je mým vzděláním. Projekty: 2015 – účast ve videoklipu Kali, Peter Pan – Amatér, porotce na akci s názvem Reborn Battle Holešov, porotce na Beats for love Ostrava, 2016 – účast na Outbreak Europe SK, 2017 – získal osvědčení o absolvování kurzu Studium pedagogiky pro pedagogy volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost, Talk show Hazard Quin, 2018 – Host v pořadu Dobré ráno v ČT, 2019 – Natáčení klipu Steel City Jam – Rap Aliance – Rap a break dance, 2020 – EP TAS – Mezi Vámi, Osvědčení - Seminář pro pedgogy taneční výchovy (objevujeme tancem aneb Lestní škola 2020, MŠMT) Konzervatoř DUNCAN CENTRE Praha. K dnešnímu dni se cítím být plnohodnotným členem pedagogického týmu na ZUŠ B-Art. Tančím již 20 let a z toho 10 let učím a předávám své zkušenosti mladší generaci. Samozřejmě se snažím nezůstávat pozadu a neustále se učím a rozšiřuji své vědomosti v oblasti tance a pohybu. Má práce mě naplňuje a dělá mě šťastným. Chci si tento pocit hýčkat, neustále na sobě pracovat, motivovat sebe i své žáky a udržet si tento pocit co možná nejdéle. Rád tvořím, ať už se jedná o taneční choreografie, či psaní textů. Mé pracovní vize jsou takové, že se chci udržovat ve formě, učit se nové věci, vzdělávat se a pracovat na sobě. Rád bych i nadále předával všem dětem to nejlepší ze sebe. Touhu tančit a tvořit něco svého. Mít radost a těšit se ze všeho co společně vytvoříme a co se naučíme.

Tomáš Červinkaexterní pedagog
Mezinárodně působící český tanečník, choreograf a pedagog. Vystudoval Taneční konzervatoři v Praze, kterou ukončil absolutoriem s vyznamenáním. Během studií získal profesionální zkušenosti v souboru Bohemia Balet a Černé divadlo Jiřího Srnce, v roce 2006 vyhrál ve 2. mezinárodní soutěži v Brně ocenění pro nejoriginálnějšího tanečníka. V letech 2007–2012 byl členem baletního souboru Národního divadla v Praze, a v roce 2014 se zde podílel jako asistent choreografa na tvorbě baletu Guru. Pracoval také jako externí tanečník v baletu opery Národního divadla. Od roku 2010 byl členem souboru současného tance Dekkadancers, kde tančil, choreografoval a spolupracoval na repertoáru. Působil též jako pedagog na First International Ballet school in Prague a vytvořil zde závěrečné představení Peter and Wolf. V roce 2012 se stal členem Lenka Vagnerová & Company; za svoji interpretaci v její inscenaci Jezdci si vysloužil nominaci mezinárodní poroty na cenu Tanečník roku pro rok 2013. Mezi roky 2012 a 2014 působil jako sólista Pražského komorního baletu, kde se staral také o vizuální podobu videoprezentací k jednotlivým představením. V rámci festivalu Letní shakespearovské slavnosti účinkoval v inscenaci Sen noci svatojánské. Od roku 2015 je členem švédského souboru současného tance Norrdans. Během své profesionální kariéry se pravidelně věnuje výuce tance, zejména formou četných workshopů.

Václav Kunešexterní pedagog
tanečník a choreograf, vedoucí souboru 420PEOPLE

Hudební obor


Mgr. Karel Pekárek vedoucí hudebního oboru, hra na klávesy, hra na klavír, hra na varhany, hra na harmonium, Klapela
732 121 320pekarek.karel@b-artskola.czabsolvent Ostravské univerzity v Ostravě, kurz varhanní improvizace u Helmuta Franke v Německu

Jana Peřtovápopulární zpěv, Gospel-Worship, UpSolvent
732 120 241pertova.jana@b-artskola.czVzdělání: absolventka Pražské konzervatoře - obor populární zpěv Projekty: Učebnice vlastní metodiky ADO- čili Zpěv, autorská CD Jen v Tebe důvěru mám a Tehilim. Muzikál Velký příběh s Jiřím Zmožkem. Projekt dětských písní UkoléBafky. V B-Artu se ráda podílím na koncertní činnosti začínajících i vyspělejších žáků. I Ti kdo už B-Art opustili se občas vrací pro radu a pomoc ale také rádi pomáhají nám a účastní se koncertů a dalších projektů školy.

Barbora Nohavicová, DiS.sólový zpěv, populární zpěv, komorní hra
732 172 485nohavicova.barbora@b-artskola.czabsolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě - obor klasický zpěv

Vlastimil Vlčekelektronická hudební tvorba a domácí studio, vedení žákovských kapel
vlcek.vlastimil@b-artskola.czčlen známé valašské kapely Faunus, dlouhodobá praxe s domácím nahrávacím studiem

Kateřina Monsportováhra na zobcovou flétnu, hra na příčnou flétnu, hluk zvaný hudba, komorní hra
735 755 863monsportova.katerina@b-artskola.cz

Mgr. Jaroslav Kneislhra na cimbál
kneisl.jaroslav@b-artskola.cz

Radim Novákhra na saxofon, hra na klarinet, hra na zobcovou flétnu, hudební slabikář, komorní hra
735 755 862novak radim@b-artskola.cz

Mgr. Ladislav Krajčahra na kytaru, KromHorní hra
735 755 860krajca.ladislav@b-artskola.cz

Ing. Vojtěch Gerlahra na housle
gerla.vojtech@b-artskola.cz

Ing. Ctirad Bryolcimbálová muzika
bryol.ctirad@b-artskola.czVzdělání: VŠDS Žilina, LŠU VM Praxe: VSPT Mezčířan, VSPT Bača, FS Rozsutec, VSPT Vsacan, FS Ostravica Předávat mladší generaci hudební dědictví našich předků.

Eva Sáblíková, DiS.sólový zpěv, hluk zvaný hudba, hudební slabikář
732 153 400sablikova.eva@b-artskola.czVzdělání: Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž - obor: klasický zpěv Projekty: Pořádání benefičních vánočních koncertů. Snažím se o moderní přístup k výuce hudby, odlišuji se od stereotypní formy vyučování. Přistupuji ke každému žákovi individuálně. Využívám silných stránek žáka. Mým mottem je citát: ,,Loď, která kotví v přístavu je v bezpečí ale není to důvod, proč byla vytvořena“.

Bc. Šárka Vránová Cágová. DiS.populární zpěv, sólový zpěv, hluk zvaný hudba
vranova.cagova.sarka@b-artskola.czVzdělání: DiS - Církevní konzervatoř Opava, obor: sólový zpěv pod vedením Mgr. Barbory Baranové, Bc - Ostravská univerzita v Ostravě, obor: sbormistrovství-hudební výchova, SLU, Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby, obor: audiovizuální tvorba (probíhající), soukromé hodiny sólového zpěvu u MgA. Simony Mrázové (probíhající)

Kateřina Hošákováhra na klavír, hra na elektrické klávesové nástroje, korepetice
hosakova.katerina@b-artskola.cz

Monika Švandová, Dishra na klavír
svandova.monika@b-artskola.cz

Robin Lefnerhra na kytaru, hudební slabikář
lefner.robin@b-artskola.cz

Markéta Komarová, Dis.hra na klavír a keybord
komarova.marketa@b-artskola.czVzdělání: Církevní konzervatoř Opava, obor: hra na klavír pod vedením Mgr. Oriany Šenfeldové, Fakulta umění Ostravské univerzity obor: hra na klavír pod vedením Mgr. Lukáše Michla ArtD.

Jakub Štrunc, Dis.hra na klavír a keybord
jakub.strunc@b-artskola.cz

MgA. Barbora Garzinováhra na klavír a keybord
garzinova.barbora@b-artskola.cz

Literárně-dramatický obor

MgA. Anna Ročkovávedoucí literárně-dramatického oboru
rockova.anna@b-artskola.czVzdělání: Janáčkova akademie múzických umění v Brně